Lista aktualności Lista aktualności

Przydatne kamery

Monitoring terenowy i szybkie działanie strażników leśnych, to przepis na skuteczne zabezpieczenie mienia Skarbu Państwa.

Zima, to tradycyjnie, sezon intensywnego pozyskania i zrywki drewna. Sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły zakładom Usług Leśnych na przyśpieszenie prac w Lasach Państwowych. Przejściowe składy drewna zapełniły się różnego rodzajem surowca drzewnego, jego stosy kuszą również tych, którzy chcieliby zaopatrzyć się w opał, niekoniecznie poprzez legalny zakup.

Na pomysł zaopatrzenia się w drewno, w sposób niezgodny z prawem, wpadł mężczyzna w sobotę 24.02.2018r. Zapewne myślał, że sobota to dzień, w którym pracownicy służby leśnej odpoczywają. Mylił się. W trakcie ładowania drewna do samochodu osobowego został ujęty przez strażników leśnych. Ilość przygotowanego do wywozu drewna wskazywała, że sprawca planował zrobić kilka kursów z zaopatrzeniem. Teraz czynności przygotowawcze, prowadzone przez Straż Leśną, zakończą się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Będzie to zapewne najdroższe drewno, gdyż za kradzież takiego drewna obowiązuje nawiązka dla pokrzywdzonego, czyli podwójna jego wartość. Oprócz tego sprawca podlega jeszcze karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.