Lista aktualności Lista aktualności

Dąb Józef Europejskim Drzewem Roku 2017!

W dniu 21 marca poznaliśmy zwycięzcę Konkursu Europejskie Drzewo Roku 2017

Został nim polski kandydat Dąb Józef z Wiśniowej, zdobywając ponad 17 tys. głosów. Na drugim miejscu znalazł się dąb Brimmons z Walii w Wielkiej Brytanii z liczbą głosów ponad 16 tys. Trzecie miejsce zajęła lipa w Lipce z Republiki Czeskiej, na którą zagłosowało blisko 15 tys. osób. Ceremonia rozdania nagród odbyła się w Brukseli z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów. Polskę reprezentowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Strzyżowie, Nadleśnictwa Strzyżów, jak i członkowie Klubu Gaja, Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz działacze z Fundacji Cherry Home.


- Cieszymy się, że nasz polski Dąb Józef został doceniony przez Europejczyków, nie tylko za swój zaszczytny wiek, ale również za piękną i ciekawą historię, która jest z nim związana. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie – z dumą stwierdził Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzyżów, jeden z polskich delegatów w Brukseli.


Dziękujemy wszystkim za oddane głosy i zaangażowanie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin Europejskiego Drzewa Roku 2017.